27 Aralık 2015 Pazar

MİNİK TERZİ

Bir dolaylı yoldan online alışveriş faciası daha! Hatırlarsanız daha önce bir kez online alışveriş yapmış ve bin pişman olmuştum. O günden beri kesinlikle internet üzerinden birşey satın almadım. Son zamanlarda İnstagram'dan takip ettiğim bir sayfa vardı. Ürünleri çok güzel ve tarz gözüküyordu fakat daha önce yaşadığım olumsuz girişimden ötürü cesaret edemiyordum. Sonunda Minik Terzi Beşiktaş'ta bir dükkan açtı ve koşa koşa gittim. Ürünleri yakından görebilme şansım vardı. Mağaza ufacık ama tıklım tıklımdı.Hatta kapıda sırada bekleyenler dahi vardı. Ben de kendilerinden bir adet mont ve elbise alarak ayrıldım. Cumartesi günü aldığım ürünü üç gün sonra giymek için gardrobundan çıkardığımda ilik yerlerinde ve koltuk altında sökükler olduğunu gördüm. Akşam okula giderken vaktim olmadığı ve birşey yapılamayacağı için ertesi sabah Salı günü kendilerine İnstagram'dan mesaj attım. Telefon numaraları olmadığı için arayamadım malesef. Arayıp hemen farkettiğimi belirtmek istemiştim belki değiştirmezler diye. Mesajıma cevap gelmeyince mağazaları en yakın Cumartesi - Pazar açık olduğu için haftasonunu bekledim.

Haftasonu dükkanlarına gittiğimde mağazanın sahibesi (Özden Kılıç) oradaydı. Kabandaki sökükleri gösterdim ve kendisi bana 3 günü geçtiği için değişim yapamıyoruz dedi. Sitelerinde iade ve değişim kısmında yazıyomuş bu bilgi. Siteye bakmadan alışveriş yapamazsınız yani! Dünya üzerindeki bütün markalar en az bir hafta içinde değişim alırken kendileri üç gün süre veriyor. 

Hata benden kaynaklanmamasına rağmen ürünü giyinmiş olabilirsiniz ve üç gün şartımız var diyerek değişim yapmadılar. 164 tl verip üç yerinden sökük bir mont almış oldum yani. İnsanca derdimi anlatmaya çalışınca da İnstagram'dan engellediler.Zaten ürünlerin altında hiçbir olumsuz yorum olmamasından kıllanmalıydım.

İnsanlar milleti tırtıklayarak kolay para kazanmanın yolunu bulmuşlar. Sökük mont dikiyosun, sağını solunu kontrol etmeden onu mağazanda askıya asıyosun üzerine bide satıyosun. Sonra çıkıp hatayı müşteride buluyosun, üç gün içinde geri dönüş yapmadınız diye!

Merak ediyorum gerçekten bu şekilde kazanıp, mağaza açtığınız paraların helal olduğunu düşünüyo musunuz? Ben verdiğim parayı helal etmiyorum. Bunun dindar insanlar tarafından yapılıyor olması ayrıca irenç bi mevzu üstelik. Tabiki bir satış kuralın olacak buna kimse birşey diyemez. Fakat bariz bir şekilde sökülmüş olan ürünü satmak hakka girmekten başka birşey değildir. 

Şimdi ürünün fotoğraflarını burdan paylaşıcam. Müşteri memnuniyetini sağlamak adını bu ürünü çok rahat değiştirebilirlerdi. İlk ve son alışverişim kendilerinden!

Sökük kumaşın içine parmağım giriyor!Gri gözüken yer bildiğiniz delik!

 Parçalanmış kumaş!
Sökük sökük ilik yerleri
 İkinci ilik kısmı yine aynı yerden sökük ve parmağım içine giriyor!Koltuk altı sökülmüş, kumaş parçalanmış!

Bütün bunları benim yapmam mümkün mü acaba! Falçata alıp monta girişmiş olmam lazım heralde! Alışveriş yapmadan önce yaşamış olduğum olumsuz tecrübeleri ve kendilerinin sergilemiş oldukları tavırları bilmenizi istedim. Yinede alırsanız (ki bence böyle kişilere para kazandırmamak lazım) ürünü iyice inceleyin. Sonra benim gibi paranızı çöpe atarsınız :(

Güncelleme: Kendilerini yoğun bir şekilde gerekli yerlere şikayet etmiş olmamdan dolayı geri dönüş yapıp paramı iade etmişlerdir. Ama beni kaybettiler malesef:)

2 yorum:

Unknown dedi ki...

Ben de uzun zamandır kendilerinden bir şey almayı istemiştim fakat nasip olmamıştı.İyi ki de olmamış çünkü iade yoktu ve ürün elimde patlayacaktı. İlk defa mağazalarına gittim ve ürünleri yakından görme şansım oldu. Görünce şok yaşadım. Zira bu kadar reklam yapılması ve insanların bunca rağbet etmesinde bir güzellik vardır sandım. Ama gördüğüm şey berbat dikişler ve kesimden ibaretti. Sanırım insanlar dikişten vs. anlamıyorlar. Ayrıca ürünler cok ucuz değil normal. Ben bunca kalitesizliğe ve ilgisizliğe rağmen iyi satış yapmasını kutlarım. Bu şey insanları kandırmaktan başka bir şey değil. Kendilerini umarım düzeltirler.

Adsız dedi ki...

Yeterince profesyonel olamamislar demek ki. Dunyanin neresine giderseniz gidin degisim suresi 1 aydir. kiyafetin giyilip giyilmemis oldugu da cok bariz belli olur, yeni urunleriyle karsilastirirlarsa. Alisveris yapmayi dusunmustum. Bu yorumdan sonra vazgectim. Tesekkurler !