28 Haziran 2015 Pazar

WHO WINS?

Oruçlu oruçlu kafamı toparlayabilirsem Amerika'da lgbt evliliklerinin serbest bırakılması üzerine bir yazı yazıcam inşaallah. Konuya bodoslama dalıyorum kusura bakmayınız:)

Etrafta bir sürü lgbt olduğunu biliyoruz, görüyoruz. Evlenip, eşinin gay olduğunu anlayınca dokuz ay sonra boşanan kadınlar var. Yada ' Bizim yurtta başörtülü bir lezbiyen kız vardı', diyenler de var. Meselem insanların tercihleri değil. Yolda travesti bile görsem tip tip bakmamaya çalışırım. Bir yerden alışveriş yaparken gay görsem, ne ters ters bakarım ne de rahatsız edecek davranışta bulunurum. Ama 'same gender marriage' yasal kılınamaz. Dünya belli bir düzen üzere kuruludur ve birileri fıtrarı bozmaya çalışıyor. Piramitten sineği çıkartsak bile dünyanın düzeni bozulacakken, hepsinin bir yaradılış gayesi ve amacı varken nasıl olurda insanın fıtratına bu şekilde müdahale edilebilir! 

Bunun adı demokrasi değil, bunun adı eşitlik değil. Bu birileri tarafından toplum mühendisliği yapılmak üzere kurgulanmış bir oyun. Evet klişe olacak ama oyun! Biz buna hazırlandık. Bu aşamaya gelene kadar bir normalleştirme sürecinden geçirildik. Whatsapptaki emojilerden tutun, Hdp'nin eşcinsel adayına kadar hepsi belirlenmiş şeylerdi. Twitterda atılan tweetlerin içeriği bile o kadar ilginç ki. İnsanları kışkırtmak için adını 'onur yürüyüşü' koydukları bir saçmalığı Fatih Çarşambadan başlatıyorlar ! Sapkınlığa, onur derken bu ilişkileri de 'love wins' olarak özetliyorlar. Yine twitterda belki de fake olan başörtülü lezbiyen bir kız hesabından ne tweetler atıyor. Cesaretlendirip, sokağa çıkartmak istedikleri bir kesim var çünkü. 

Love is love - hüküm is hüküm !

Gelelim asıl mevzuya, lovewins hastagi ile sosyal medya yanıp kavrulurken bir başörtülü bir de başı açık ama dindar olan bir arkadaşın bu mevzuyu desteklediğine şahit oldum. Zaten elle tutulur hiçbir tarafı olmayan bu mevzunun bilinçli kişiler tarafından da sevinçle karşılanması çıldırttı beni. 

Yahu arkadaşlar hadi onlar Müslüman değil, hadi Müslüman olanlar da dinini bilmiyor. Peki ya siz? Kuran'da ki Lut kavmini bilmiyor musunuz? Hz. Allah'ın bu kavmi sevmediğini, sapkın dediğini ve helak ettiğini bilmiyor musunuz? Onun sevmediğini severek, sapkınlık dediğine 'Love' diyerek neye hizmet ediyorsunuz?! 

Kafanızda nasıl bir yeri var bu konunun bilmiyorum ama Kuran'daki yeri bellidir;

7:80 -Lût'u da (peygamber olarak) gönderdik. Kavmine dedi ki: "Sizden önce âlemlerden hiç birinin yapmadığı fuhuşu mu yapıyor sunuz?
7:81 -Çünkü siz kadınları bırakıp da şehvetle erkeklere gidiyorsunuz. Belki de siz haddi aşan bir kavimsiniz.
11:77 -Ne zaman ki, elçilerimiz Lut'a geldiler, bunların gelişleri yüzünden Lut fenalaştı, eli ayağı birbirine dolaştı ve "Bu gün çetin bir gündür." dedi.
11:78 -Daha önceleri çirkin işler yapmış olan kavmi harıl harıl koşup geldiler. Lut onlara: "Ey kavmim! İşte size kızlarım, onlar sizin için daha temizdirler. Gelin Allah'tan korkun, beni misafirlerime rezil rüsvay etmeyin. İçinizde hiç aklı başında bir adam yok mu?" dedi.
11:79 -Onlar: "Sen de bilirsin ki, bizim senin kızlarınla bir ilgimiz yoktur. Sen bizim ne istediğimizi gayet iyi biliyorsun." dediler.
15:67 -Şehir halkı, insan şeklindeki güzel yüzlü melekleri görünce, onlara iğrenç işlerini yapabileceklerini düşünüp sevinerek geldiler.
15:68 -Lût, kavmine şöyle dedi: "Bunlar benim misafirlerimdir, beni rüsvay etmeyin."
15:69 -"Allah'tan korkun! Beni mahcub etmeyin."
15:70 -Lût kavmi şöyle dedi: "Biz sana kimsenin koruyuculuğunu yapmamanı söylememiş miydik?"
15:71 -Lût şöyle dedi: "İşte kızlarım! Düşündüğünüzü yapacaksanız (onlarla evlenin).
27:54 -Lût'u da (peygamber olarak kavmine gönderdik). O, kavmine şöyle demişti: "Göz göre göre hala o hayasızlığı yapacak mısınız?"
27:55 -"Siz ille de kadınları bırakıp şehvetle erkeklere yaklaşacak mısınız? Doğrusu siz beyinsizlikte devam edegelen bir kavimsiniz!"


 Akılsızları anladım da akıllı bildiklerime diyorum; 'Yoksa siz hiç akletmez misiniz?!' 

Hiç yorum yok: