10 Ağustos 2010 Salı

YETMEZ! ama EVET! • 9 Ağustos Pazartesi benim için bir devrimin başladığı gündür bu böyle biline :) Dün yetmez ama evet forumu vardı saat 19.00'da Taksim'de. Bende bunu kaçırırsam Levami değilim dedim ve o saatte Taksim'e kendi başıma gidemeyeceğim için başladım abime yalvarmaya.Kendisinden evet sözü aldığım andan itibaren bende heyecan doruktaydı.Çünkü süper isimler konuşmacı olarak oradaydı:


Osman Can
Lale Mansur
Hale Soygazi
Baskın Oran
Ahmet İnsel
Ferhat Kentel
Görkem Yeltan
Oral Çalışlar
Ayhan Ogan
Avi Haligua
Berat Özipek
Doğan Tarkan
Roni Margulies
Sezai Temelli
Yıldıray Oğur
Zeynep Tanbay
Av. Cihat Gökdemir
Şenol Karakaş
Cafer Solgun
Mehmet Uçum
Nihal Bengisu Karaca
Rojin


 • Rojin, Ahmet İnsal, Hale Soygazi, Baskın Oran ve birkaç isim katılamamıştı.Yıldıray Oğur yerinede Turgay Oğur vardı:)

 • Nerde burda devrim diye sorarlar adama.Hemen şuracıkta efenim: Benim zeki, çevik ve yakışıklı taze asker abim bizi ekti! "Ben gelemem askere gitmeden önce üniversiteden arkadaşlarımla buluşucam" dedi. Köpürdüm, ağzımdan tükürükler fırladı, yüzüm kızardı,ellerim titredi... Yok bunlar olmadı çünkü "kendiniz gidin" dedi. "Nassssıııı yaniii? O saatte ben ve kuzenim Taksim'den eve geleceğiz.İzin veriyo musun?" dedim. " Evet gidin birşey olmaz" lafını duyunca ben şoka girmiş olacağımki bu soruyu birkaç kez sordum.Ama gerçekmiş verilen cevap.

 • Saat 18.30'da Muammer Karaca Tiyatrosu'ndaydık.Kimse yoktu salonda ama sonra full çekti.Konuşmacılar teker teker gelmeye başladı. Her konuşmacı en fazla dakika neden yetmez ama evet sorusuna cevap verdi. Ferhat Hocamın ve Turgay Oğur'un yeri ayrıydı ama Roni Margules, Berat Özipkek, Şenol Karakaş, Lale Mansur, Avi Haligua çok güzel konuştular.

 • Ferhat Kentel: "Yeryüzü cennet değildir.Yetmez ama evet diyerek cennete çevrilmesine yardımcı olabiliriz" dedi. ( Ben öyle yazmışım notlarıma:D)

 • Turgay Oğur: " Reklamdaki gibi hohhh yapıp soğuk buz parçaçıkları saçıp sizi serinletmek isterdim.Ama yapamam.O zaman hayır! "dedi ve buharlaşmak üzere olan salonu güldürdü:)Çok şeker bi insan ya.Elbet birgün tanışırız :)

 • Roni Margules: Adı söylenince salonda alkış koptu. Bir çıktı Kürsüye aman Yarabbi:) "Şener Eruygur'u hiç sevmiyodum şimdi hiç sevmiyorum. Bana hakaret davası açmış. Ben R leri söyleyemiyorum adı ve soyadında çok R var o yüzden soyadını kullanayım en azından ikiye indiririz" dedi. :)) "12 Eylül'de onlara nanik yapıcaz" diyede ekledi:)

 • Berat Özipek: "Bu kürsü kısa boylulara yetmez ama evet " dedi ve sahneye çıkmasıyla herkesin gülmesi bir oldu.Arındanda "Bu sürede yetmez ben çok uzun konşma hazırlamıştım ama ona da evet" dedi:)

 • Lale Mansur: "Bu ülkede barış istemek tehlikeli birşey.Savaş isteyenlere hiç birşey olmuyor bu ülkede.Ne zaman birileri barış istedi hemen öldürülüyorlar" dedi.
 • Avi Haligua: Açık Radyo'dan olan Avi " Sandıktan evet çıkacak ama biz bu evetin oranını arttırmalıyız.Öyle bir tokat atmalıyızki beş parmağımızın izi çıkmalı" dedi :)

 • Bu muhteşem günde sinirimi bozmaya yeminli bir amca vardı ama.Caddede yürürken yanımızdan geçen adam bana bakarak" bu kapalılarda bir açılsa varya..." dedi ve yürümeye devam etti. Bende sinir küpü olmuş bir şekilde yürümeye devam ettim ama adamı elime verseler parçalardım yani.

 • Benim için mükemmel bir gündü yinede. Üstelik devrim yapmıştık.Buda çifte mükemmellik sağlıyordu.Kimse bizi nerde kaldınız diye aramıyordu. Ama şunu anladık aramamaları bile telaşlandırmıştı bizi. "Acaba birşey mi oldu,neden aramıyolar ya?" diyorduk ikide bir. Demekki aramamaları aramalarından daha çok korkutuyor:)Pınar ile şaşkınlıktan küçük dilimizi yutmuştuk.Dışarı çıktığımızda saat 21.30 'du:) Bizimkiler bizi aramıyo ya eve giderken dondurma alıp eve yürüyerek gitmeye karar verdik:) Sınırları zorladık evet ama ilk defa böyle birşey oluyordu bizde şımardık:)Bu arada eve gidene kadar elimizdeki "yetmez ama evet" stickerslarını her yere yapıştırdık. Bütün Taksim, Beşiktaş, Üsküdar ve Çengelköy "yetmez ama evet" e boyandı:)

28 Ağustos cumartesi günü saat 15.00'da Taksim'de "yetmez ama evet" demek için bir araya geliyoruz...FtM...

8 yorum:

cici_ylda dedi ki...

hahahah alemsin he otosansürcü bırak aramıyorlar diye telaşlanılır mı :D yalnız yazının bence eksik yönleri var evet espri kısımları güzel ama neden evet dediklerini açıklamadılar mı? ya da evet çıktığında ne olcağını hayır çıktığında ne olacağını anlatmadılar mı? eğer bu tarz bir konuşma yapmadılarsa o zaman benim için sönük olur çünkü senin anlattıkların güzel ama daha çok magazin kısmı. birde salondaki insanlar nasıldı? ordaki atmosferide öğrenmek isterdim.

üfff yazın tam sıcağında mı yürüyüş ya :S anamm eririm ben yaa o sıcakta :D

LeVaMi dedi ki...

canım tabiki neden evet neden yetmez olduğunu açıkladılar. Ama şimdi onları teker teker buraya yazamayacağım.Onun için katılman lazımdı ayrıntılı bilgiyi google'da arama yaparak bulabilirsin :)) Ben güldüren kısmından bahsettim:D

mutluysamnehos dedi ki...

vay be Levami ne tecrübe.. negzel ferhatımı da görmüşsün :)) eğer üsküdar-çengelköy taraflarında o stickers lara rastlarsam bunları Fatma yapıştırdı diicem. :D Son olarak amcayı da boşver hayatum, yaşlılık bazı insanların başına vuruyo böyle.

LeVaMi dedi ki...

kesin ben yapıştırmışımdır evet ayşem :)) Bu arada 28 ağustosta senide bekliyorum ayşe taksimde yetmez ama evet demek için ;) bahane yok gelicen valla :D amcaya kıl oldum dalasım geldi varya! Ne demekse o kılpaçino ya!!! ferat sakalları kesmişti yine ya:DD yıldıray yoktu üzüldüm:(

mutluysamnehos dedi ki...

temam, cevabım evet :)) geliciimm. ferhat tan şüpheleniyorum, kesin yanlışlıkla kesiyo, yoksa bi insan kendini o hake getiremez >:)

LoveMeorLeaveMe dedi ki...

yihuuuuyyy sizi gidi gece gezginleri siziii :)) evet o aranmama olayı çok ürkütücü sanki fırtına öncesi sessizlik gibi dimi :D ayy feratım benim ya canım hocam çok özledim nan :( bu arada uğur askere mi gidiyoooo Allah kavuştursunnn :)

LeVaMi dedi ki...

aynen fırtına öncesi sessizlik.Hiç gitmesek mi eve diyosun :)) iveettt gitti bizimkii kısa dönem havacı olaraktan:)) Kütahya'ya :)) Saol aşkitomm.Allah bütün askerlerimizi korusun. Askerlik üzerine yazı yazacaktım ama senin askerler üzerine yazdığın yazılardan sonra yazmasam mı dedim ;))

LoveMeorLeaveMe dedi ki...

hahahh sen de yaz hayatım çeşitlilikten zarar gelmez. :)) hadi Allah kavuştursunnn :)