18 Şubat 2008 Pazartesi

FEYSBUK AMAÇ DEĞİL ARAÇTIR.KULLANIN KULLANMAZSANIZ ZATEN KENDİNİZDEN KILLANIN:)))

 • Selam olsun!Başlık süper oldu farkındayım:) ahahaha.Napalım ya sosyal bir ortam olan feysbuktan bahsedesim geldi buğün.Ben bu araçla nasıl tanıştım,neden üye oldum falan filan.
 • Bir zamanlar bir kız varmış.Mahmutşevket paşa civarında bir evde arkadaşları ile oturmaktaymış.Arkadaşlarından biri olan Hande feysbuk diye bişeyden bahsetmiş.Bu kız fransız kalmış olaya.Ve bön bön arkadaşlarına bakmış.Sora soruyu patlatmış.O ne?Arkadaşlarıda onu kiç küçümsemeden,çok enteresan bir cevap vermişler.''Kızımmm herkes orda valla,herkesi bulabiliyosun''.Fatma kız daha da çok heyecanlanmış tabe.''Neee nasıl yane'' demiş.Açelya kız ''ben üyeyim'' demiş,arkasından Hande kızda ''bende üyeyim'' demiş.Fatma kız takmış bu feysbuk olayına.Karar vermiş eve gidince bi bakıcakmış şu feysbuka:)Tabe orda pc yokmuş.Ama Fatma kız M.şevket paşa'da çok eğleniyormuş.Bir süre sonra aklında uçup gitmiş feysbuk.Sora Fatma kız birğün okula gitmiş.Derslerden ADV231 imiş.Hoca bir anda feysbuk demiş.Fatma kızın gözleri parlamış ve ''amanınnn yine mi bu FEYZİçıktı karşıma'' demiş.Fatma kızın hocası demişki '' arkadaşlar yeni bir mecra olabilir feysbuk,gerçekten çok ilginç bir ortam bende sırf bakmak için üye oldum'' demiş.
Yelda kız fatma kıza sormuş:
'__ Fatma feybsuk ne?
Fatma kız:
__''Ya bole millet üye falan oluyomuş,herkesi bulabiliyomuşsun ama yonja gibi değilmiş daha düzeyli bişeymiş'' demiş.
 • Fatma kızın arkadaşı Yelda ertesi gün feysbuka üye olmuş bi şekilde okula gelmiş.Ve başlamış Fatma kıza Mahalle Baskısı yapmaya.
Yelda kız:
__Fatmaaaa nolur sende üye olll,kızımm süper bişiii.
Fatma kız:
__Yelda yürü git ya kızım ben üye olmam ole şeylere,o ne ya ole ezik gibi.
Yelda kız:
__Salak öyle birşey değil.Çok eglenceli.
 • Neyse konu kapanmış.Bir süre sonra Fatma kız Büşra arkadaşını görmüş ve konuyu ona açmış.
Fatma kız:
__Büşra nan duydun mu feysbuk diye bişi varmış.Bu ne abi? Herkes ısrar ediyo illa üye ol diye.(Fatma kız bunları söylerken Büşra kızında kendisini onaylamasını bekliyormuş tabi)
Büşra kız:
__Kızımmm evet süper bişi ya hemen üye ol.
 • Fatma kız şaşkın.Nasıl yani Büş'te üye çıktı!
Fatma kız:
__Yuh abi sende mi üyesin.Yok artık!
Büşra kız:
__Kızım ya yonja gibi değil,lütfen ya sende üye ol.
 • O günden sonra Büşra kız ve Yelda kız Fatma'ya olmadık Mahalle Baskıları uygulamışlar.Tutturmuşlar üye ol diye.Ama Fatma kız dirençliymiş.Hemen teslim olmamış.Bigün Uğur Abisi eve gelmiş.Fatma kızda abisinin yanına gitmiş bide ne görsün.Uğur abiside feysbuka üye oluyo.
Fatma şaşkın:
__Nasıl yani, sende mi üye oluyosun? demiş
Uğur:
__''Ya bizim çocuklar ısrar etti ol ol diye,uğraşamam ben bole şeylerle de üye olim işte dursun'' demiş.
 • Eeee madem öyle Fatma kızda üye olmanın zamanı geldi diye düşünmüş.Ve almış pc yi eline düşmüş feysbuk yoluna.Girmiş siteye ve olmuş üye.Resim falan eklemiş cart curt.Ortam manyak tabe:))Hatta arkadaşlarıyla feysbuka farklı bir boyut katmış ve feysbukun adını değiştirmiş.Feyzibuk yapmış:) Türk usulü olsun diye.Ama melezmiş bizim Feyzi.Niye mi? İngilizceymiş ana dili:)Annesi ingiliz babası Türkmüş.Annesi ile babası sık sık kavga ederlermiş feysbuk ortamında.Babası Türk usulü zamazingo demiş anası what does mean your birthday? demiş :=)Babası kurmuş rakı sofrasını, almış önüne Türk lokumlarını,ohhh.Eee İngiliz Hatun boş kaldı ya Nuri Alço sanal ortam falan dinler mi? Dinlemezzz.Düşmüş hatunun peşine ama bizim Feyzi Emrah'ın filmleriyle büyüdüğü için kurtarmış annesini o gazozun gazabından.Türk erkeği severde döverde tabe.O muhteşem karizmasıyla ingiliz Hatunu öyle bir etkilemiş ki kadının gıkı çıkmıyormuş.Razı gelmiş kaderine ve dizini kırıp oturmuş evinde.Anlıcanız bizim feyzi Türk ama anasına ayıp olmasın diye ingilizce konuşuyo:)

Fatma kız bahsedildiği gibi ebesini bulamamış.Hatta ilkokul arkadaşlarınıda.Çünkü aramamış:) Ama ortaokul ve liseden arkadaşlarını bulmuş.Bazılarını görünce çok şaşırmış.

Fatma kız feysbuk sayesinde çok çeşitli bilgilere ulaşmış.Kah gülmüş kah üzülmüş.Ama feysbuku hiç bir zaman amaç olarak kullanmamış.

Feysbuku araç olarak kullanmış bu yüzden de kendinden hiç kıllanmamış:)

O ermiş muradına biz çıkalım kerevetine! (bu laf böylemiydi ya,kerevet ne ki? :> )

THE END


 • Mekan:Feyzibuk
 • Yazan ve oynayan:) Fatma Şişli
 • Oyuncular:Uğur,Yelda,Açelya,Büşra,Hande,Yonca Hoca,Feyzi,İngiliz Hatun( Feyzi'nin anası),Bıyıklı ve göbekli Feyzi'nin bubası
 • Konuk oyuncu:Nuri Alço ve gazozu
 • Müzikler:Tarkan,Vay anam vay ( Beyaz show'a çıkmaz ama beni kıramadı)

Hiç yorum yok: